Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Request Attributes
No attributes
Cookies
No cookies
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cache-control | "max-age=259200" |
| forwarded | "for=216.73.216.32; proto=http; host=www.chasseurs74.fr" |
| host | "www.chasseurs74.fr" |
| remote-ip | "216.73.216.32" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| via | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-xmlgh (squid/6.13)" |
| x-forwarded-for | "216.73.216.32" |
| x-forwarded-port | "80" |
| x-forwarded-proto | "http" |
| x-iplb-unique-id | "D849D820:AFFC_D5BA2110:0050_69CFB3AC_BB717:1F0D86" |
| x-ovhrequest-id | "668b44ea783e9c0fc5ce3570e8cd7a15" |
| x-php-ob-level | 1 |
| x-predictor | "1" |
| x-remote-ip | "216.73.216.32" |
| x-remote-port | "45052" |
| x-remote-proto | "http" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Server Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENGINE | "phpcgi" |
| APP_ENGINE_VERSION | "7.2" |
| CFG_CLUSTER | "cluster105" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/chasseur/www/web" |
| ENVIRONMENT | "production" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| GEOIP_AREA_CODE | "805" |
| GEOIP_CITY | "Santa Paula" |
| GEOIP_COUNTRY_CODE | "US" |
| GEOIP_COUNTRY_NAME | "United States" |
| GEOIP_DMA_CODE | "803" |
| GEOIP_LATITUDE | "34.355598" |
| GEOIP_LONGITUDE | "-119.070099" |
| GEOIP_REGION | "CA" |
| HOME | "/homez.343/chasseur" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_CACHE_CONTROL | "max-age=259200" |
| HTTP_FORWARDED | "for=216.73.216.32; proto=http; host=www.chasseurs74.fr" |
| HTTP_HOST | "www.chasseurs74.fr" |
| HTTP_REMOTE_IP | "216.73.216.32" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_VIA | "1.1 squid-proxy-5b5d847c96-xmlgh (squid/6.13)" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "216.73.216.32" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "80" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "http" |
| HTTP_X_IPLB_UNIQUE_ID | "D849D820:AFFC_D5BA2110:0050_69CFB3AC_BB717:1F0D86" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "668b44ea783e9c0fc5ce3570e8cd7a15" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| HTTP_X_REMOTE_IP | "216.73.216.32" |
| HTTP_X_REMOTE_PORT | "45052" |
| HTTP_X_REMOTE_PROTO | "http" |
| PATH | "/usr/local/bin:/usr/bin:/bin" |
| PATH_INFO | "/_fragment" |
| PATH_TRANSLATED | "redirect:/app.php" |
| PHP_SELF | "/_fragment" |
| PWD | "/homez.343/chasseur/www/web" |
| QUERY_STRING | "" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.32" |
| REMOTE_PORT | "11346" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1775219628 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775219628.1727 |
| REQUEST_URI | "/app_dev.php/_fragment" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/chasseur/www/web/app_dev.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app_dev.php" |
| SCRIPT_URI | "http://www.chasseurs74.fr/app_dev.php/_fragment" |
| SCRIPT_URL | "/app_dev.php/_fragment" |
| SERVER_ADDR | "10.105.40.4" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@www.chasseurs74.fr" |
| SERVER_NAME | "www.chasseurs74.fr" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| UID | "chasseur" |
| UNIQUE_ID | "ac@zrJP0IQJTu7TvECPTKAAAAEQ" |
| argc | 1 |
| argv | [
"app_dev.php"
] |
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Fri, 03 Apr 2026 12:33:48 GMT" |
| x-debug-token | "2ddbc8" |
| x-debug-token-link | "http://www.chasseurs74.fr/app_dev.php/_profiler/2dc4f5" |
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Sub Requests 1
Symfony\Bundle\TwigBundle\Controller\ExceptionController::showAction() (token = 2dc4f5)
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "twig.controller.exception:showAction" |
| exception | FlattenException {#267
-message: ""
-code: 0
-previous: null
-trace: [
[
"namespace" => ""
"short_class" => ""
"class" => ""
"type" => ""
"function" => ""
"file" => "/home/chasseur/www/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/EventListener/FragmentListener.php"
"line" => 94
"args" => []
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\HttpKernel\EventListener"
"short_class" => "FragmentListener"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\EventListener\FragmentListener"
"type" => "->"
"function" => "validateRequest"
"file" => "/home/chasseur/www/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/EventListener/FragmentListener.php"
"line" => 72
"args" => [
[
"object"
"Symfony\Component\HttpFoundation\Request"
]
]
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\HttpKernel\EventListener"
"short_class" => "FragmentListener"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\EventListener\FragmentListener"
"type" => "->"
"function" => "onKernelRequest"
"file" => null
"line" => null
"args" => [
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Event\GetResponseEvent"
]
[
"string"
"kernel.request"
]
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Debug\TraceableEventDispatcher"
]
]
]
[
"namespace" => ""
"short_class" => ""
"class" => ""
"type" => ""
"function" => "call_user_func"
"file" => "/home/chasseur/www/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/EventDispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 106
"args" => [
[
"array"
[
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\EventListener\FragmentListener"
]
[
"string"
"onKernelRequest"
]
]
]
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Event\GetResponseEvent"
]
[
"string"
"kernel.request"
]
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Debug\TraceableEventDispatcher"
]
]
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug"
"short_class" => "WrappedListener"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
"function" => "__invoke"
"file" => null
"line" => null
"args" => [
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Event\GetResponseEvent"
]
[
"string"
"kernel.request"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\ContainerAwareEventDispatcher"
]
]
]
[
"namespace" => ""
"short_class" => ""
"class" => ""
"type" => ""
"function" => "call_user_func"
"file" => "/home/chasseur/www/var/cache/dev/classes.php"
"line" => 3301
"args" => [
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Event\GetResponseEvent"
]
[
"string"
"kernel.request"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\ContainerAwareEventDispatcher"
]
]
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\EventDispatcher"
"short_class" => "EventDispatcher"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
"function" => "doDispatch"
"file" => "/home/chasseur/www/var/cache/dev/classes.php"
"line" => 3216
"args" => [
[
"array"
[
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
[
"object"
"Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
]
]
]
[
"string"
"kernel.request"
]
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Event\GetResponseEvent"
]
]
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\EventDispatcher"
"short_class" => "EventDispatcher"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
"function" => "dispatch"
"file" => "/home/chasseur/www/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/EventDispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 146
"args" => [
[
"string"
"kernel.request"
]
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Event\GetResponseEvent"
]
]
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug"
"short_class" => "TraceableEventDispatcher"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
"function" => "dispatch"
"file" => "/home/chasseur/www/var/cache/dev/classes.php"
"line" => 4230
"args" => [
[
"string"
"kernel.request"
]
[
"object"
"Symfony\Component\HttpKernel\Event\GetResponseEvent"
]
]
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\HttpKernel"
"short_class" => "HttpKernel"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
"function" => "handleRaw"
"file" => "/home/chasseur/www/var/cache/dev/classes.php"
"line" => 4200
"args" => [
[
"object"
"Symfony\Component\HttpFoundation\Request"
]
[
"integer"
1
]
]
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\HttpKernel"
"short_class" => "HttpKernel"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
"function" => "handle"
"file" => "/home/chasseur/www/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/Kernel.php"
"line" => 168
"args" => [
[
"object"
"Symfony\Component\HttpFoundation\Request"
]
[
"integer"
1
]
[
"boolean"
true
]
]
]
[
"namespace" => "Symfony\Component\HttpKernel"
"short_class" => "Kernel"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
"function" => "handle"
"file" => "/home/chasseur/www/web/app_dev.php"
"line" => 23
"args" => [
[
"object"
"Symfony\Component\HttpFoundation\Request"
]
]
]
]
-class: "Symfony\Component\HttpKernel\Exception\AccessDeniedHttpException"
-statusCode: 403
-headers: []
-file: "/home/chasseur/www/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/EventListener/FragmentListener.php"
-line: 94
} |
| logger | Logger {#453
#name: "request"
#handlers: [
RotatingFileHandler {#450
#filename: "/home/chasseur/www/var/logs/dev.log"
#maxFiles: 10
#mustRotate: false
#nextRotation: DateTime {#449
+"date": "2026-04-04 00:00:00.000000"
+"timezone_type": 3
+"timezone": "Europe/Paris"
}
#filenameFormat: "{filename}-{date}"
#dateFormat: "Y-m-d"
#stream: stream resource @308
: false
: true
: false
: "plainfile"
: "STDIO"
: "a"
: 0
: true
: "/home/chasseur/www/var/logs/dev-2026-04-03.log"
: []
}
#url: "/home/chasseur/www/var/logs/dev-2026-04-03.log"
-errorMessage: null
#filePermission: null
#useLocking: false
-dirCreated: true
#level: 100
#bubble: true
#formatter: LineFormatter {#266
#format: "[%datetime%] %channel%.%level_name%: %message% %context% %extra%\n"
#allowInlineLineBreaks: false
#ignoreEmptyContextAndExtra: false
#includeStacktraces: null
#dateFormat: "Y-m-d H:i:s"
}
#processors: [
PsrLogMessageProcessor {#451}
]
}
ConsoleHandler {#452
-output: null
-verbosityLevelMap: [
16 => 400
32 => 300
64 => 250
128 => 200
256 => 100
]
#level: 100
#bubble: true
#formatter: null
#processors: [
PsrLogMessageProcessor {#451}
]
}
]
#processors: [
DebugProcessor {#458
-records: [
[
"timestamp" => 1775219628
"message" => "Uncaught PHP Exception Symfony\Component\HttpKernel\Exception\AccessDeniedHttpException: "" at /home/chasseur/www/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/EventListener/FragmentListener.php line 94"
"priority" => 400
"priorityName" => "ERROR"
"context" => [
"exception" => AccessDeniedHttpException {#335
-statusCode: 403
-headers: []
#message: ""
#code: 0
#file: "/home/chasseur/www/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpKernel/EventListener/FragmentListener.php"
#line: 94
-trace: {
: {
:
: |